Categories

.

RODO

Drogi użytkowniku! Jeśli chcesz wiedzieć więcej, co robimy z danymi które nam udostępniasz, sprawdz proszę "regulamin"!

Palnik na pellet BIO

 (0 szt.)
£1,264.58
(Net Price: £1,028.11 )
  • Moc
SPALAJ TANIE PALIWA: TANI PELLET DRZEWNY, PESTKI.

 

GWARANTUJEMY, ŻE NASZ PRODUKT SAM SIĘ OCZYŚCI. SPALANIE NAWET ZANIECZYSZCZONEGO (TANIEGO) PALIWA NIE POWODUJE KONIECZNOŚCI CODZIENNEGO CZYSZCZENIA PALENISKA.
PO PROSTU WSYP PALIWO DO ZASOBNIKA I ZAPOMNIJ O DALSZEJ PRACY. 

 Palnik Moderator (o mocy 30 kW40 kW, 60 kW lub 120 kW) jest urządzeniem przeznaczonym do montażu w wodnych lub powietrznych wymiennikach ciepła. Jego głównym zadaniem jest spalanie granulatu pochodzenia roślinnego (peletu) po zamontowaniu go w drzwiczkach wymiennika. W razie braku odpowiednich drzwiczek należy wykonać odpowiedni otwór montażowy.
Urządzenie charakteryzuje się całym szeregiem nowatorskich rozwiązań. Naszym celem było skonstruowanie i wyprodukowanie palnika bezobsługowego oraz niezawodnego, który spala pellet różnej jakości.

W palniku zastosowaliśmy unikalny podwójny system czyszczenia paleniska:
1. Automatyczny ruchomy górny ruszt zapewnia skuteczne samooczyszczanie się paleniska
2. Automatyczny system oczyszczania komory pod paleniskowej – ruchoma płyta dolna – zapewnia pełne usuwanie popiołu z palnika.

Osiągnęliśmy to przy użyciu niezawodnych siłowników elektrycznych Belimo. Dzięki takim rozwiązaniom w palniku możemy z powodzeniem spalać paliwa gorszej jakości. Jest to pierwszy w Polsce palnik bezobsługowy tego typu
W trakcie wielomiesięcznych testów do spalania używaliśmy wiele rodzajów pelletu drzewnego różnej jakości.
Testy potwierdziły skuteczność innowacyjnego podwójnego systemu czyszczenia paleniska. Poziom obsługi naszego palnika ogranicza się do uzupełniania zasobnika na pellet oraz kontroli paleniska jeden raz w tygodniu.
Palnik pozwala na generowanie realnych oszczędności finansowych poprzez spalanie tańszych rodzajów pelletu oraz zapewnia pełny komfort obsługi i oszczędność czasu.
Palnik wyposażony jest w ceramiczną zapalarkę oraz zaawansowany multi-funkcyjny sterownik firmy PLUM pozwalający na szeroki zakres modulacji mocy oraz możliwość sterowania wszystkimi dostępnymi obiegami na instalacji.

Możliwości sterownika (regulatora):

sterowanie pracą bezpośredniego obiegu centralnego ogrzewania, pracą obiegu ciepłej wody użytkowej a także pracą pięciu mieszaczowych obiegów grzewczych

temperaturę zadaną obiegów grzewczych można zadawać na podstawie wskazań czujnika pogodowego

możliwość współpracy z termostatami pokojowymi, oddzielnymi dla każdego obiegu grzewczego co sprzyja utrzymywaniu temperatury komfortu w ogrzewanych pomieszczeniach

urządzenie włącza w razie potrzeby rezerwowy kocioł (gazowy lub olejowy)

W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI:
  • palnik peletowy Moderator
  • podajnik o długości roboczej 2 m
  • rura wsypowa palnika
  • rura spiro do połączenia podajnika z palnikiem
  • sterownik wraz z przewodami, czujnikiem temperatury kotła i zabezpieczeniem termicznym STB

UWAGA! CZUJNIKI TEMPERATUR: MIESZACZA, POWROTU, SPALIN, ZEWNĘTRZNEJ SĄ OPCJONALNYM WYPOSAŻENIEM ZA DOPŁATĄ.