Kategorie

.

RODO

Drogi użytkowniku! Jeśli chcesz wiedzieć więcej, co robimy z danymi które nam udostępniasz, sprawdz proszę "regulamin"!

Blog! Prowadzimy blog

Notaka ta również na blogu 


Trudno dzisiaj wybrać DOBRY kociołek pośród samych najelpszych produktów w tej klasie. Wchodzimy do sklepu i mamy przynajmniej 5 marek kotłów, dostajemy ulotkę i praktycznie niczym się nie różnią. 
Stal kotłowa jest wszedzie ta sama, 6-8mm grubość blachy, 85% około sprawnośći na ekogroszku. Cena? Zawsze trzeba komuś lub czemuś ująć by dać innemu, zawsze!


Przeanalizujmy produkcję kotłów automatycznych na paliwa stałe:

co wchodzi w skład ceny kotła którą finalny klient płaci:

- pracownik i to nie jeden. Biuro, hala produkcyjna, księgowość, logidtyka, marketing, szef który to wszystko trzyma w kupie, magazyn, kierowcy i jeszcze może kilka działów. 
- koszt materiałów: blacha, stal, izolacja, wycięcie obudowy, spawy itd.
- energii
- ogrzewania
- koszt komponentów, sterowników, motoreduktora, wentylatora itd. 
- dystrybucja: lepiej zapłacić nieco więcej ale mieć opiekę obok Twojego domu, niżeli kupić dobry kocioł u producenta 400 km dalej.
i wiele innych mniejszych czynników które można by było tutaj wypsiać.


Jeśli już sobie usiwadomiliśmy mniej więcej gdzie się pojawił koszt kotła, zastanówmy się nad tym, że wybierając opcje najtańszą, producent na czymś oszczędza np.:

- jakosć komponentów np. foto komórka kupiona w chinach a zrobiona w Danii, sterownik zrobiony u sprawdzonego dostawcy czy u "Zenka" w garażu. 
- jeden pracownik który pracuje po 16h dziennie przy spawaniu kotłów 
- obsłuda posprzedażowa i serwis kotła, zapłacisz więcej ale jak coś się stanie producent błyskawicznie rozwiąże Twój problem ze wstydem na twarzy.
- jakiś pracownik zarobi mniej, jak zarobi mniej to kupi 2 bułki a nie 4, samochód sprowadzany bity niżeli nowy z salonu itd. tworzy się koło zamknięte. 

Dlatego zanik kupisz czy wybierzesz kocioł, niech głównym czynnik będą:
- informacje o producencie danego wyrobu. 
- gdzie jest najbliższy serwis danego produktu.
- czy sprzedawca u którego kupujesz dany produkt jest tylko sprzedawcą tego produktu, czy jest bardziej powiązany z producentem którym handluje.
- kontakty trzeba pielęgnować im więcej dany sklep posiada towaru tym więcej haosu tym mniejszy przepływ informacji, mniej możliwości załatwienia czegoś.
- czy dany dystrybutor ma swoich instalatorów, jeśli tak to sprawdz jego referencje. Instalator ktory jest dostepny od godzny 7.00 rana do wieczora, który posiada sprzęt i samochód do tego przystosowany, który pochwali sie zdjeciami instalacji jest lepszy niżeli "Henryk" który ciuła sobie po pracy. 
- czy wystawia faktury, zapąłcisz podatek ale masz wszystko udokumentowane. Nawet gdy dystrybutor zwinie swoją działalność z dokumentem u producenta więcej wywalczysz. 


Na koniec, dalczego u nas?

Każdy nasz producent jest przez nas sprawdzony. POsiadamy tylko kilku producentów którzy według nas zasługują na zaufanie i gwarancję jakości.

Zwiedzaliśmy produkcję, wiemy z czego i jak produkuje się kocioł, widzieliśmy dużo, poznaliśmy jeszcze więcej. Znamy rynki zagranicze i co w kociołkowym świecie piszczy nie tylko u nas w kraju.


Posiadamy swoich instalatorów i dostęp do każdej części zamiennej danego producenta. 

Kupujesz kociołek + gwarancję jakości + pomoc i opieka + tradycję (firmy pokoleniowe lub ogromnym doświadczeniem) + wygodę użytkowania + znajomość tematu + CIEPŁO


Pozdrawiam! 
S. Nowości